Знову виникають труднощі з управлінням командою та мотивацією. Яке значення має фінальний раунд Ліги націй для України?


Цієї суботи українська національна футбольна команда вступає у фінальний двоматчовий етап Ліги націй. На кону стоїть не лише можливість додаткового виходу на Чемпіонат світу, а й престиж нашої країни. Проте, хоча тур ще не розпочався, команда вже стикається з новими, знайомими викликами. OBOZ.UA детально проаналізував усі нюанси міжнародної паузи та розповідає, чого очікувати від майбутніх матчів проти Грузії та Албанії.

Перспективи Ліги націй виглядають вкрай туманними.

Лишається лише 2 тури до фінішу вже четвертої ЛН. Україна наразі остання в групі, але все може змінитися кожного туру. В останньому збірні будуть стрибати по місцях після кожного забитого голу, як вже було на Євро. Якщо Україна виграє обидві зустрічі, то їй нема чим перейматися, тільки дивитися, що там зможе Чехія. А от навіть одна нічия в цьому двоматчовому етапі змусить нас замислитися про потенційне пониження.

Окрім непередбачуваного показника очок, варто звернути увагу на різницю голів. Вона майже однакова: у нас "-1", у албанців - також "-1", у чехів - нулі, а у грузинів "+2". У наступних двох матчах Україні необхідно забити як мінімум три голи і не пропустити жодного. У Дивізіоні В лише в нашій групі кожна команда має можливість як зайняти перше місце, так і опинитися на останньому. Виглядає так, що враховуючи стиль гри України та її мотивацію, настав час готуватися до можливого пониження.

Збережіть цю заявку, адже вона неодмінно зазнає змін.

Головний тренер Сергій Ребров представив склад команди на ЛН 4 листопада. 5-й та 6-й тури, як ми вже мали можливість побачити, є ключовими для турніру і вимагають від гравців максимальної готовності та мотивації. Було приємно побачити в списку тих, хто демонструє відмінні результати в УПЛ і добре виступав на євроарені, представляючи різні клуби. Спочатку до заявки увійшли 25 футболістів:

Воротарі команди: Георгій Бущан, Анатолій Трубін та Андрій Лунін.

Оборонці: Микола Матвієнко, Юхим Конопля, Валерій Бондар, Олександр Тимчик, Віталій Миколенко, Ілля Забарний, Максим Таловєров.

Півзахисники: Микола Шапаренко, Володимир Бражко, Георгій Судаков, Дмитро Криськів, Олександр Зубков, Олексій Гуцуляк, Олександр Назаренко. Іван Калюжний, Михайло Мудрик, Віктор Циганков, Олександр Зінченко, Єгор Ярмолюк;

Нападники: Артем Довбик, Роман Яремчук, Владислав Ванат.

Україна знову опинилася в невизначеності щодо складу своєї команди.

Не минуло й тижня, як через різні обставини довелося прибрати гравців зі списку. Спочатку це стосувалося Луніна та Циганкова. Резервний список активували майже одразу після його публікації, але вже за день резерву знадобився свій резерв! Буяльського лише встигли викликати до табору збірної, як стало відомо, що він отримав травму привідного м'яза і більше не може грати. Згодом до проблеми приєднався і воротар Різник. На щастя, ще залишаються в строю Степаненко, Сікан, Сваток, Михайліченко та Кабаєв. Під час жовтневих матчів Україна втратила 8 основних гравців, а зараз уже двоє з них вибули. Виглядає так, що проблеми зі стартовим складом для збірної стали постійною рисою, від якої ми роками не можемо позбутися.

Чим ближче до старту першого поєдинку, тим більше з'являється ймовірних проблем. Як повідомляє Corriere dello Sport, у Довбика виникли труднощі з коліном. Під час останнього матчу в Італії Артем отримав удар по травмованій ділянці. МРТ продемонструвало, що серйозних причин для занепокоєння немає. Однак навіть якщо нападник з’явиться на полі в жовто-синій формі, в якому емоційному стані він буде? Минув місяць з моменту останньої паузи на матчі збірних, і за цей час "Рома" змогла перемогти лише сусіда по Серії А "Торіно" та наше "Динамо" в Лізі Європи. Довбик за шість матчів відзначився лише двома голами, а в останній грі, незважаючи на 32 торкання м'яча, зробив лише один удар по воротах "Болоньї". Це не найкращі показники для колишнього топового нападника іспанського футболу.

Команда вже завершила своє перше тренування, проте Довбика серед учасників не було видно. Короткостроковий збір проходить в Анталії до 15 листопада, після чого українці вирушать до Батумі.

У суперників помітні зміни в складах.

Перший поєдинок відбудеться вже в суботу, і ми змагатимемося з командою Грузії в Батумі. Наша попередня зустріч закінчилася перемогою з рахунком 1:0, що залишилося єдиною перемогою в нашій групі. Грузинська команда зберегла свій стиль гри - вони продовжують покладатися на контратаки. Наразі в складі суперника відбулися зміни: через різні причини з команди вибули Алтунашвілі, Гуліяшвілі, Гоглічідзе та гравець "ЛНЗ" Нонікашвілі. Замість них до складу включили Каландадзе, Меквабішвілі, Квеквескірі та Лобжанідзе. Основними гравцями грузинської команди залишаються Кварацхелія, Чакветадзе, Гочолейшвілі та Мамардашвілі, які готові до матчу на максимумі.

Албанці – це наш вирішальний матч у Лізі націй. Прогнозувати результати цього поєдинку досить складно через суттєві зміни в складі команди. Наприклад, Джимсіті не візьме участі в матчі через травму, яка все ще не дозволяє йому грати. Також через ушкодження не були викликані Баре, Манай і Кумбулла. Натомість до складу увійшли Мерсінай, Муй, Хадрой і Байрамі, який виступає за "Бенфіку". Є надія, що відсутність ключових гравців послабить албанську команду, і Україна зможе скористатися цим. Важливо звернути увагу на взаємодію Судакова та Мудрика, які на даний момент є основними рушіями своїх клубів і повинні показати такий же високий рівень гри на користь збірної.

Перший виїзний поєдинок відбудеться з українськими вболівальниками на трибунах. УАФ повідомила, що за рекордні 7 годин були розкуплені всі квитки! Це означає, що в Батумі нас очікує потужна підтримка, яка суттєво підвищить мотивацію збірної в матчі проти складного суперника, що має сильну домашню атмосферу. Щодо виїзного матчу проти Албанії, то квитки на нього ще доступні для купівлі.

Які саме аспекти будуть під впливом Ліги націй?

Чи пам'ятаєте, як проходив відбір на Євро-2024? Тоді команди отримали додаткові можливості для потрапляння на змагання. Тепер Ліга націй також вплине на відбір з Європи на Чемпіонат світу-2026. Кількість путівок до фінальної стадії мундіалю зросла, а також змінився формат відбору. Тепер до США поїдуть не 13, а 16 збірних, що означає нову структуру групового етапу: 12 груп, у яких змагатимуть по 4 або 5 європейських команд. Команда, що виграє свою групу, автоматично потрапляє на ЧС, тоді як другі місця команд продовжать боротьбу у плей-офф.

Саме в цьому місці на учасників чекають чотири найсильніші команди згідно цьогорічного рейтингу Ліги націй. На відміну від Євро, де додатковий шанс отримали 12 команд, серед яких були Україна та Грузія, тут лише чотири команди матимуть можливість. Якщо кращі збірні вже здобули кваліфікацію, організатори звернуться до команд, які не змогли напряму потрапити на ЧС-26. Зараз Україна займає 13-те місце в рейтингу збірних УЄФА, тому в разі невдачі на кваліфікаційному етапі у нас є шанси на отримання додаткової можливості. Передбачені чотири маршрути, які включають два одноматчеві раунди у форматі плей-офф, відомі як півфінали та фінал.

Перший поєдинок Україна зіграє проти Грузії 16 листопада о 19:00 за київським часом. Це новий часовий формат для Ліги націй, і, можливо, він принесе удачу для досягнення другої перемоги над грузинською командою. Важливий матч 6-го туру відбудеться 19 листопада о 21:45. Збірна добре усвідомлює тягар відповідальності, тиск і виклики, які перед ними стоять. Наша роль як вболівальників — максимально підтримати гравців і віддавати всі сили на підтримку команди. Гравці повинні відчути цю підтримку і повністю віддатися за необхідні дві перемоги. Від них і не слід очікувати нічого меншого.

Related posts