Експерт Чемпіонів: Ломаченка може спіткати доля Клочкової, прихильниці Януковича, про яку вже починають забувати.
Кирило Стадниченко переконаний, що Василь все ще "під впливом" російського православ'я, з якого вибратися надзвичайно важко.
Не так давно боксерський експерт Майк Коппінджер висловив думку, що Ломаченко може прийняти рішення про завершення своєї кар'єри. Разом із Кирилом Стадниченком ми вирішили проаналізувати, чи настав момент для Василя піти з рингу, які помилки він зробив під час своєї боксерської кар'єри та які перспективи чекають на Ломаченка попереду.
Пане Кириле, чи варто зараз вішати рукавички на цвях Василю? Чи має сенс організовувати ще один поєдинок для чинного чемпіона світу?
У даному випадку я, напевно, виступлю з позиції скептицизму. Ломаченко наближається до поважного віку для професійного боксера — у лютому йому виповниться 37 років. Цей факт, разом із його останніми виступами, змушує задуматися про те, що було б доцільніше завершити кар'єру, залишаючи за собою статус чинного чемпіона, замість того, щоб ризикувати і знову втратити свій титул.
Таким чином, перемога над Камбососом виглядає досить переконливо, і може скластися враження, що Василь переживає свій другий розквіт. Однак це може бути оманливим. Один бій він може провести успішно, але в наступному його сили можуть не вистачити. У такому віці кожна нова сутичка сприймається як остання. Загалом, після поразки від Лопеса в листопаді 2020 року, створюється враження, що щось у Ломаченка дійсно зламалося. Навіть незважаючи на впевнену перемогу над Накатані та Коммі, сумніви залишаються.
Чи увійде Ломаченко до Зали боксерської слави, в якій вже вшановують Віталія та Володимира Кличків? Якщо так, то коли це може статися?
Так, він безсумнівно заслужив це визнання завдяки своїй кар'єрі. Хоча він і не став абсолютним чемпіоном світу, це може змінитися в майбутньому. Можливо, його введення до залу слави не відбудеться найближчим часом, але через 5-10 років ми цілком ймовірно зможемо побачити його там.
Якщо узагальнити кар'єру Василя, в якій сфері він показав себе краще: в аматорському боксі чи на професійному рівні?
Він своєю діяльністю в спорті підтвердив, що завжди відчував себе на правильному місці в ринзі. У аматорському боксі він двічі піднімався на вершину, здобуваючи титули олімпійського чемпіона, а в професійному боксі також досяг вагомих успіхів.
- Те, що Ломаченко залишився на другий олімпійський цикл (2008-2012) в аматорському боксі, завадило йому продемонструвати кращі результати на професійному рингу? Чи можна сказати, що це була стратегічна помилка Василя з його батьком?
З одного боку, він прагнув здобути всі можливі титули в аматорському боксі. Після Пекіна він вже став чемпіоном Європи та світу. З іншого боку, у професійному боксерському світі він досяг майже всіх можливих перемог. Хоча на початку кар'єри він зазнав поразки у другому своєму бою від Салідо, згодом його виступи стали більш впевненими, і до 2020 року він здобув численні трофеї. Навіть після невдачі проти Лопеса, він все ж таки продовжив свою кар'єру і вийшов на бій за титул абсолютного чемпіона.
Ні, я не вважаю, що участь у Іграх у Лондоні-2012 була стратегічною помилкою ні для нього, ні для його тренера, який також є його батьком. Крім того, існує чимало дискусій щодо справедливості перемоги Хейні. Якби Ломаченко тоді здобув абсолютне чемпіонство, навряд чи виникали б такі питання зараз. Я впевнений, що між ними існує чудова хімія, цей тандем досягнув значних успіхів.
- Ми пам'ятаємо, як свій другий бій на профі-рингу, на кону якого стояв чемпіонський титул, Василь програв - багато у чому через недосвідченість Анатолія Ломаченка як тренера, який тоді робив свої перші кроки в професійному боксі.
- Так, але після цього він виграв 13 боїв у трьох вагових категоріях. Й цим результатом все всім довів. До того ж, Ломаченко-старший працював не тільки зі своїм сином. Згадаймо, скільки теплих слів про нього й його тренування сказав Олександр Усик. Безумовно, в Ломаченка-старшого є своє его, але я не думаю, що він робив би щось, що може нашкодити кар'єрі сина. І результати Василя це, в принципі, підтверджують.
Які перспективи чекають на Ломаченка в Україні? Чи залишиться він на узбіччі з "православ'ям у свідомості", чи все ж таки раціональність переважить, як це сталося на початку повномасштабного конфлікту з Олександром Усиком?
Василь досі залишається під впливом російського православ'я, адже звільнитися від цього важко. Найперше — це психологічний аспект, визнати свої помилки. Олександру ж це вдалося. Можливо, це пов'язано з тим, що він особисто пережив наслідки вторгнення, коли його будинок на Київщині постраждав. Як би це не звучало цинічно, але він знайшов у собі сили змінити свою громадянську позицію.
Василь безумовно повинен переглянути свої переконання, але час минає, і майже через три роки від початку повномасштабного вторгнення він досі не визнав своїх помилок. Це, безумовно, викликає роздратування та відчуження від Ломаченка, незважаючи на його численні досягнення. На жаль, надії на те, що раціональність переважить, стає все менше.
З нинішніми поглядами його не чекає якась перспектива, подібно тій, яку мають великі спортсмени на кшталт мера Києва Віталія Кличка та голови УАФ Андрія Шевченка. А от долю прибічниці Януковича Яни Клочкової, про яку вже починають забувати, попри всі її досягнення у плаванні, він може цілком повторити.
Максим Розенко, володар титулу Чемпіона.