Українські шахові команди знову здобули перемоги на Олімпіаді-2024.
Цю інформацію надає РБК-Україна, посилаючись на офіційний веб-сайт турніру.
У рамках 8-го туру збірна України здобула дві перемоги. Проте, звитяга шахістів над збірною Аргентини була переконливішою.
Василь Іванчук і Володимир Оніщук здобули перемоги над своїми опонентами. Натомість Руслан Пономарьов і Антон Коробов звели поєдинки внічию. Загальний успіх дозволив чоловічій збірній України піднятися на 10-те місце в турнірній таблиці Шахової олімпіади.
Українські гросмейстери набрали 12 пунктів. Одноосібний лідер турніру - збірна Індії (16 пунктів). У наступному турі Іванчук і компанія 20 вересня протистоятимуть Грузії.
Тим часом жіноча збірна України ледь уникла нічиєї з Угорщиною. Єдину перемогу команди оформила Анна Ушеніна. Тим часом Юлія Осьмак, Євгенія Долуханова і Наталія Букса свої партії завершили нічиїми, тож підсумковий рахунок лише 2,5:1,5 на користь українок.
Жіноча команда України зайняла 6-те місце в загальному рейтингу. Наші шахістки здобули 13 очок, що на два пункти менше, ніж у трьох лідерів: Індії, Польщі та Казахстану. У дев'ятому турі українки зустрінуться зі збірною Вірменії, яка має в своєму активі 13 балів.
Народжений у Копичинцях, що на Тернопільщині, він освоїв гру в шахи завдяки підтримці свого батька, який є юристом. Займався в шахово-шашковому клубі "Авангард". Одержав освіту у Львівському інституті фізичної культури.
Гросмейстерське звання було присвоєно йому в 1988 році. Він двічі здобував перемогу на Шахових олімпіадах у складі команди СРСР (1988, 1990). У складі збірної України він досяг успіху на командному чемпіонаті світу (2001) та Шаховій олімпіаді (2004). Тричі він ставав переможцем престижного турніру в Лінаресі. У 2002 році він зазнав поразки від співвітчизника Руслана Пономарьова в матчі на звання чемпіона світу. У 2016 році він виграв чемпіонат світу зі швидких шахів.
Піковий рейтинг - 2-й (липень 1991-го). Спортивне прізвисько - Великий Чакі. Мешкає у Львові, повний кавалер ордена "За заслуги".