Не дуже вдалий результат, який згодом може обернутися неприємностями у Лізі чемпіонів. Тактичний аналіз поєдинку "Болонья" - "Шахтар".
"Шахтар" провів перший матч у новій Лізі чемпіонів і ледь втримав нульову нічию. "Болонья" була на голову вища та набагато сильнішою і лише вдача допомогла забрати одне очко в поєдинку з єдиним моментом. Чи дійсно незабитий пенальті зламав усю гру? OBOZ.UA розповідає, в чому провалився український гранд і над чим треба попрацювати вже зараз, аби далі перемагати.
Початкові запаси
"Болонья": Скорупський, Лікоянніс, Лукумі, Бекема, Пош, Фройлер, Моро, Фаббіан, Ндоє, Орсоліні, Кастро.
"Шахтар": Різник, Педро Енріке, Матвієнко, Бондар, Конопля, Бондаренко, Криськів, Судаков, Егіналду, Зубков, Сікан.
Перший тайм. Не футбол, а лазарет
На початкових етапах "Шахтар" скористався вразливістю "Болоньї" в контексті флангових атак. Один з проривів у зону Поша (правого захисника) призвів до пенальті, коли український гравець був збитий Егіналдом; команді вдалося уникнути офсайду і змусити захисника отримати жовту картку. Проте забити не вдалося - Скорупський блискуче відреагував на удар Судакова, зупинивши м'яч на лінії воріт.
Італійцям знадобилося всього 15 хвилин, щоб адаптуватися до стратегії гірників. Вони зуміли зупинити ритм наших атак і почали тиснути на захисну лінію, особливо на Матвієнка. Команда Пушича була готова до цього, посилюючи індивідуальні дії в персональних протистояннях. У захисті вони організувалися в формацію 4-1-4-1, де Сікан без м'яча активно пресингував центрбеків, але одразу ж повертався в оборону, щойно м'яч переходив центральну лінію.
Півгодини гри пройшли досить спокійно: жодна з команд не намагалася активно загострити ситуацію, не було жодних закидань чи ризикованих передач в останню третину поля. "Шахтар" намагався за рахунок коротких пасів витягнути суперника на свою половину, створюючи простір для вінгерів, тоді як "Болонья" чекала на помилку в центрі і намагалася перехопити передачі вперед завдяки зусиллям Лукумі. Проте раптово трапився непередбачуваний момент: воротар суперників вийшов з воротарського майданчика і вдарив Сікана. На поле вийшов Невертон, що порушило початковий план атакуючих дій ще до перерви. А згодом, несподівано, травму отримав і Конопля - ці дві вимушені заміни справили неабияке враження на фанатів і тренерський штаб.
За весь перший тайм запам'ятався тільки змарнований пенальті, нокдаун Сікана та зламаний гарнітур арбітра. Повільна, надзвичайно обережна гра з обох сторін майже без моментів і тотальні автобуси в останні 10 хвилин. Із нашого боку все зупинилося після двох травм, натомість суперник активізувався, Орсоліні та Кастро постійно напружували розтягували захисні редути "Шахтаря" й одного разу рятував усе вже Різник. Свої корективи вносила й погода: можливо було швидко отримати м'яч на короткій відстані, але точно спрямувати його подалі 0 це вже про впевненість і у власній передачі, і в прийомі адресата.
Другий тайм. Лише вдача рятує потрібний "результат"
Пасивність гірників до перерви перетворилася на неймовірну агресію "Болоньї" після відпочинку. Вони продовжили застосовувати тактику, що нагадувала паркування біля наших воріт, і їхні нападники по черзі створювали моменти. Їхня впевненість в атаці була такою великою, що лише Лукумі залишався на своїй половині поля. Контакт став основним прийомом для відбирання м’яча, оскільки гравці італійської команди сміливо атакували не лише Зубкова, а й Різника, притискаючи його до воріт навіть під час виносу м’яча з руки. Це був лише початок вражаючого виступу голкіпера.
Перше закидання на Егіналду з рідної половини поля відбулося лише на 56-й хвилині – м'яч вдалося зупинити. Проте самовпевнені італійці, під впливом азарту, швидко закрили вінгера, який не мав підтримки попереду. Судаков також випав з гри: чи то момент з пенальті його зламав, чи були інші фактори, але півзахисник навіть своїми маневрами не зміг суттєво вплинути на гру. Вода на сітці воріт Різника просто не встигала накопичуватися – кожні три хвилини новий удар знову знищував її.
Ініціатива повністю перейшла до "Болоньї", нам не вдавалося просунути м'яч жодним із флангів. Пушич втратив контроль над командою, та і якось вплинути було неможливо через вимушені заміни. Був короткий період, коли Егіналду та Бондаренко спробували власні удари по воротах Скорупського. Одразу італійці кинулися в контратаку і їх момент був набагато небезпечнішим - Кастро з метрів тридцяти пробив у лічених метрах від стійки.
"Шахтар" поступився в швидкісній грі. Запал Невертона та Егіналду згас, коли м'яч перестав доходити до них. Судаков і Бондаренко намагалися прострілити, але їхні наміри легко читалися Побега та Поша; гірникам знову довелося зосередитися на захисті. Єдине, що ми могли вважати своєю перевагою, - це володіння м'ячем. Однак відставання в кількості та якості ударів було таким вражаючим, що ця перевага не приносила радості. Можемо порадіти, що українці витримали тиск фіналу. Болонці знову розгорнули нестримні атаки, і лише Різник зміг їх зупинити. Інші гравці, здавалося, просто спостерігали за грою з зручних позицій, чекаючи можливості вибігти вперед.
0:0 - насправді, це результат, який можна вважати переможним для "Шахтаря", враховуючи хід гри. Недостатня ефективність у створенні гольових моментів та відчайдушний захист команди допомогли зберегти нічийний рахунок. У цей критичний момент, коли кожне очко та кожен забитий гол на вагу золота, "Шахтар" залишає графу з голами порожньою. Проте, серед позитивних аспектів – перше очко в загальному заліку. Наступним суперником у Лізі чемпіонів стане італійська команда "Аталанта".